Tak naprawdę to The Night Of Unholy Metal powstało całkiem przez przypadek ...

Zaczęło się właściwie od tego, że w maju 2000 ludzie z kanału ircowego #satan-pl (z którego wywodzą się Vanira i Raagoon) pojawili się w Gdańsku na zlocie, który został ochrzczony mianem "masakry w 3miescie" (z różnych powodów ...). Zlądowaliśmy w Rudym Kocie na imprezie metalowej. I tak właśnie powyższa dwójka poznała Złotego. Złoty zaczął się pojawiać na kanale (z czasem dorobił się tam statusu opa .. hehe) i w ten oto sposób zaczęliśmy się spotykać coraz częściej. (bez skojarzeń oczywiście, hyhy).

W okolicach października Vanira wpadła na pomysł zorganizowania koncertu, na którym obok 3miejskich kapel mogła by zagrać warszawska grupa Atropos (tak tak, to wszystko przez was :P ). Gdzie ? Oczywiście Rudy Kot i (oczywiście) przy pomocy Złotego. Atropos zagrało 22 października obok Medebor i Grin. Heh, no i się zaczęło ...

Padła propozycja terminu w grudniu i zrobienia urodzin Vaniry. Usiedliśmy we trójkę: Vanira, Raagoon i Złoty i zaczęliśmy myśleć co by tu zrobić, żeby urodziny były udane. Oczywiście jak impreza to i koncert. Pojawiło się parę kapel, które były chętne zagrać no i to był ten zasadniczy początek. Powstała nazwa, plakaty (heh, Dziad thx za pomysł grafiki) i ogólne założenia imprezy.

Koncert poprowadził Anselmo (nieistniejący Bunkier - AtomicTV, Radiostacja), dzięki któremu TNOUM zyskało rozgłos. Frekwencja przeszła oczekiwania naszej trójki. Vanira pojawiła się w klubie o 18:00 i mocno się zdziwiła widząc, że ma marne szanse na dopchnięcie się do drzwi bez użycia łokci :)

Rudy Kot był pełen, w tej chwili szacujemy, że pierwsza edycja to około 400 osób ... Jak dla nas pełen sukces ! Impreza naprawdę udana, przynajmniej w naszych oczach, inni oczywiście mogą mieć odrębne zdanie.

Ledwo skończyliśmy I edycje, zaczęły się plany na następną. I tu właśnie pojawił się Mroova, który zapytał co myślimy o zrobieniu koncertu z gwiazdą jako TRAUMA. Z perspektywy czasu już wiemy, że to był świetny pomysł, a Mroova dołączył do organizatorów The Night Of Unholy Metal.

Na III edycji, gwiazdą było DEMISE dobrze znane w metalowym światku. Była to kolejna impreza z tego cyklu, którą można zaliczyć do udanych o czym świadczą pochlebne opinie wystawiane przez osoby niezależne. Chcielibyśmy przy okazji podziękować MIKIGOD'owi za okazaną pomoc przy organizacji oraz wszystkim, którzy się pojawili na tej imprezie.

Po trzeciej edycji Złoty zadecydował o opuszczeniu szeregów organizatorów The Night Of Unholy Metal.

Za nami już IV edycja. Imprezę po raz drugi poprowadził Anselmo za co wielce mu dziękujemy i już po raz drugi Mikigod zafundował zespołom piwo !!!. Tym razem wszystko odbyło się kameralnie bez udziału gwiazd jako, że jak to określił Anselmo, wszystko odbywało się ku czci urodzin dwóch osób a mianowicie Vaniry i Poli. Okazja więc wyśmienita, żeby na scenie pojawiły się zespoły blisko związane z historią TNOUM a także żeby jeden z organizatorów Mroova zagrał debiutancki koncert ze swoim zespołem In Vitro. Była to kolejna impreza zaliczona do udanych. Po raz kolejny przyszło dużo ludzi po których widać było, że się świetnie bawią.

 Teraz sobie znowu chwilkę odpoczniemy. A potem pomyślimy co dalej. Może cos na wiosnę ? .. bo w zimę fatalnie się wiesza plakaty :)


Unholy Metal
© 2001